Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība

nacionala_skalas_lasisanas_sacensiba_pla
nacionala_skalas_lasisanas_sacensiba_pla

nacionala_skalas_lasisanas_sacensiba_pla
nacionala_skalas_lasisanas_sacensiba_pla

1/1

Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība ir konkurss 11-12 gadus veciem 5. un 6. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Sacensības mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

 

Sacensība notiek trīs posmos: sacensība skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un nacionālais fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Sacensību rezultāti Zvejnieciema vidusskolā: Pēc žūrijas lēmuma par uzvarētāju Zvejniekciema vidusskolā tika atzīta 6.klases skolniece Zane Babrāne.

Bilžu galerija no 1.kārtas fināla apskatāma: https://photos.app.goo.gl/MePwgKJRqp177sfu6

Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība

Aizvadītajā mācību gadā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Skaļās lasīšanas sacensībai gatavojās vairāku klašu Zvejniekciema vidusskolas skolēni. Konkursa pirmās kārtas sacensības tika organizētas skolā, lai noskaidrotu, kurš ir lasīšanas čempions Zvejniekciema vidusskolā.

Skolas lasīšanas čempiona titulu ieguva 7. klases skolniece Zane Babrāne, tādēļ meitene 9.septembrī pārstāvēja Saulkrastu novadu Pierīgas  reģionālajā finālā Salaspils novada bibliotēkā.

Zane konkursam bija izvēlējusies lasīt  fragmentu no Ērinas  Hanteres grāmatas “Klanu kaķi 1. Brīvībā”.

Zanei izdevās izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai un ieinteresēt klausītājus.

Paldies Zanei par rūpīgu gatavošanos lasīšanas sacensībām un skolotājai Lāsmai Burbergai par sagatavošanu konkursam!

Dace Dulpiņa

DSC_0873.JPG