1/1

Zvejniekciema vidusskola iesaistījusies Latvijas simtgades iniciatīvā

 “Latvijas skolas soma”

Viena no lielākām dāvanām Latvijas valsts simtgadē ir Latvijas Kultūras ministrijas administrētā iniciatīva “Latvijas skolas soma”, kur mērķgrupa ir ikviens Latvijas skolēns neatkarīgi no vecuma, tautības un reliģiskās piederības. Tā ir mācību procesa sastāvdaļa, kas neaizstāj, bet papildina jau esošās, skolās notiekošās mācību un audzināšanas aktivitātes, to norisēm ir jābūt tieši saistītām ar mācību un audzināšanas darba saturu.

Arī Zvejniekciema vidusskola ir iesaistījusies šajā iniviatīvā, un mācību gada pirmajos mēnešos 52 skolas skolēni ir guvuši prieku un gandarījumu, gaidot  savas valsts dzimšanas dienu.

Septembrī 9 labākie skolas skolēni devās uz “Latvijas skolas somas” atklāšanas pasākumu arenā “Rīga”, kur piedalījās radošajās darbnīcās un apmeklēja koncertu “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”. Koncertā tika ietverts vēstījums par Latvijas kultūru, vēsturi, tradīcijām un vērtībām mūsdienu skatījumā, uzsverot nepieciešamību ikvienam nepārtraukti augt un veidot mūsu valsts nākotni. Pasākumā piedalījās 6000 skolēnu no 119 Latvijas novadiem.

Zvejniekciema vidusskolas skolēni neslēpj savu sajūsmu par šo pasākumu.

“Es pirmo reizi biju arenā “Rīga” un nekad mūžā neesmu redzējusi skaistāku koncertu kā šis! Esmu laimīga par to!” – tā 7.klases skolniece.

“Esmu priecīgs, ka esmu skolas labāko skolēnu skaitā un man bija šī iespēja piedalīties atklāšanas pasākumā. Tas iedvesmo mācīties,”– secināja 6. klases skolnieks.

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma”  ietvaros oktobrī 1. un 2.a klase apmeklēja leļlu teātra izrādi “Emīls un Berlīnes zēni”. Skolēni, skatoties izrādi, atgriezās pasaulē, kurā viss ir iespējams, kur nepazīst nekādus "stāvokļus sabiedrībā" , kur valda citi, nerakstīti likumi, kuru pamatā ir īsta draudzība, godīgums, uzticēšanās un drosme, bet nav vietas ļaunprātīgai viltībai, nodevībai, vājumam un ļaunumam.

“Šo leļlu teātri Latvija mums dāvināja savā simts gadu dzimšanas dienā! Paldies Latvijai!”- saka 2. klases skolēni .

Bet 1. klases skolēni novēl: “Lai Latvija dzīvo vēl simtstriljons gadu!”- un saka paldies Skolas somai par Emīla teātri.

Savukārt, abu klašu skolēni kā savu dāvanu par šo lielisko iespēju apmeklēt Emīla teātri uzzīmēja zīmējumus un veidoja aprakstus.

 

Sigita Kliedere

Zvejniekciema vidusskola
 

​​​

© 2013 Zvejniekciema vidusskola. 

Telefons: 67954037

Fax : 67954037
e-pasts: zvskola@gmail.com

Adrese: Atpūtas iela 1, Zvejniekciems, Saulkrastu novads, LV-2161

 

Skolas jaunumi arī tviterī:

 

 

  • Twitter Metallic