20.05 notiks šī mācību gada noslēguma apmācības ar pārgājienu

Pielikumā dienas kārtība un vecāku atļauja dalībai pasākumā.

Lūdzu informēt par piedalīšanos/nepiedalīšanos pasākumā.

Aicinām jaunsargus pieteikties maratona brīvprātīgo pulkam!

Baltijas lielākais sporta pasākums - Lattelecom Rīgas maratons jau trešo gadu maija vidū norisināsies visas nedēļas nogales garumā, pulcējot vairāk kā 30'000 skrējēju. Paplašinoties pasākumam, paplašinās arī nepieciešamais brīvprātīgo palīgu skaits, tādēļ --> 

Aicinām jaunsargus pieteikties maratona brīvprātīgo pulkam!

Iesaistoties plašajā pasākumu programmā, būs iespēja gūt pieredzi un ieskatu dažādos pasākumu organizēšanas procesos gan pirms pasākuma, gan maratona nedēļas nogalē. Iepriekšējā pieredze palīgu lomā nav obligāta, tomēr minimālais vecums, no kura iespējams iesaistīties, ir 16 gadi.

Lūgums dalīties par šo iespēju ar jauniešiem, ziņa, ko pārsūtīt ir zemāk, kā saka - copy/ paste:

Baltijas lielākais sporta pasākums - Lattelecom Rīgas maratons jau trešo gadu maija vidū norisināsies visas nedēļas nogales garumā, pulcējot vairāk kā 30'000 skrējēju. Paplašinoties pasākumam, paplašinās arī nepieciešamais brīvprātīgo palīgu skaits, tādēļ à

Aicinām Tevi pieteikties maratona brīvprātīgo pulkam! Kas tev par to būs?

Jāsāk ar to, ka iepazīsies ar vismaz 10 jauniem cilvēkiem, ar vienu no kuriem draudzēsies vēl ilgi. Iegūsi karmas punktus un gandarījuma pilnu dienu. Mēs tevi pacienāsim ar pusdienām vai vakariņām, atkarībā no darba laika. Iesaistoties plašajā pasākumu programmā Tev būs iespēja gūt pieredzi un ieskatu dažādos pasākumu organizēšanas procesos gan pirms pasākuma, gan maratona nedēļas nogalē. Ir vesela jūra ar labumiem, visus nesauksim, lai Tev saglabātu intrigu : )

Iepriekšējā pieredze palīgu lomā nav obligāta, tomēr minimālais vecums, no kura iespējams iesaistīties, ir 16 gadi. Nāc viens, ar draugu, brāli, māsu, sporta skolotāju, klases audzinātāju vai mammu un tēti.

Ko saki par šo piedāvājumu, vai vēlies pieteikties par palīgu? Ja tā ir, aizpildi pieteikuma anketu, izvēloties sev interesējošākās pozīcijas mūsu mājas lapas sadaļā PALĪGI - www.lattelecomrigamarathon.lv/lv/paligi/

Varbūt tevi māc šaubas, nevar saprast it kā varētu, bet tas un šitas nāk prātā. Raksti mums kas tevi attur, kāpēc, lai Tu nenāktu mums palīdzēt uz maratons.paligs@necom.lv !

Izsludināts konkurss "Jaunsardzes himnas teksts"

Pārgājiens 11.02.2017.

JAUNSARG, AICINĀM ARĪ ŠOGAD PIEDALĪTIES «ĒNU DIENĀ»!

Būs iespēja ēnot Jaunsardzes un informācijas centra Jaunsardzes departamenta direktoru un Militārās informācijas departamenta direktori - galveno redaktori.

«Ēnu diena» norisināsies 15. februārī.

Informācija par vakancēm un pieteikšanās:

Nākamā jaunsargu nodarbība notiek 12.01.2017.

2017.gada 28. janvārī jaunsargi dosies ekskursijā uz Mežabrāļu bunkuru un atpūtas un aktivitāšu parku "Meža kaujas" kur jaunsargi iepazīsies ar:
Patriotiskam noskaņojumam īss stāstījums par aizraujošiem Brīvības cīņu notikumiem.
Munīcijas apskate, sadalīšanās "karapulkos".
Došanās mežā "cīnīties" - izjust komandas garu - spēkošanās uz baļķa, iešana pa trosēm, ienaidnieka karoga "nobumbošana".
Īpaši zinātkārajiem - gājiens pār tiltu uz Cēsu kauju sākumvietu, uz Latvijas lielāko avotu, senā krogus un zirgu ceļa vietu, upes dabas brīnumiem - un pa ceļam dalīšanās vēstures notikumu zināšanās.

Ekskursija Latvijas vēstures izzināšana

Ekskursija uz Līgatni un izklaides parku “Mežakaķis”

Šī gada 8. oktobrī jaunsargi no Zvejniekciema un Saulkrastu 108. vienības un Rīgas 106. vienības devās izzinošā ekskursijā uz Līgatnes slepenajiem Padomju laika bunkuriem un pēc tam pārbaudīja savu veiklību izklaides parkā “Mežakaķis”.

Līgatnes slepenie Padomju laika bunkuri celti 9 m zem rehabilitācijas centra “Līgatne” un to kopējā platība ir 2000 m2, taču tūristiem tas pieejams kļuva tikai 2004.gadā, gadu pēc slepenības zīmoga noņemšanas. Bunkuri celti 20.gadsmita 80-tajos gados politiskās un valsts varas elites vajadzībām valsts vadīšanai atomkara gadījumā.

Ekskursijā no Zvejniekciema vidusskolas piedalījās Kristaps Leibuks, Elīna Marī Maksimova, Dairis Paeglītis, Emīls Kiseļevskis, Elza Strupiša un Laura Vina.

 

 

Elīna Marī Maksimova

Jaunieši aicināti piedalīties Saeimas fotokonkursā „Es savai Tēvzemei…”

JS
JS

JS
JS

1/1

Ekskursija uz Līgatni un izklaides parku “Mežakaķis” 8. oktobrī

Ekskursijā dodas:

 1. Monika Luīze Kļaviņa

 2. Kristaps Leibuks

 3. Elīna Marī Maksimova

 4. Dairis Paeglītis

 5. Emīls Kiseļevskis

 6. Elza Strupiša

 7. Pēteris Maksimovs

 8. Laura Vina

 9. Leons Bernhards

 

«Jaunie Rīgas sargi» - piedzīvojumu un izaicinājumu spēle skolu jaunatnei.

Cīņa sāksies Beverīnā

Mores kaujas atceres pasākums

Jaunsargu nometne Naukšēnos

Mores kaujas bija vienas no sīvākajām kaujām Latvijas teritorijā Otrajā pasaules kara laikā. Tajās Latviešu leģiona 19. divīzija atvairīja Sarkanās armijas mēģinājumus izlauzties līdz Rīgai, kas ļāva izvest vācu spēkus no Igaunijas, un daudziem latviešiem no Vidzemes deva iespēju izvairīties no represijām, dodoties bēgļu gaitās uz Kurzemi.

Sarkanās armijas uzbrukums virzienā – Nītaure – Sigulda – Saulkrasti – Rīga 25. Septembrī sasniedza Siguldas aizsardzības līniju. Mores pagastā ierakumos 10km garumā izvietojās gandrīz tikai latviešu leģiona 19. divīzijas karavīri. Piecas dienas norisinājās spēcīgas kaujas. Ienaidnieks uzbruka ar desmitkārtīgu skaitlisko pārspēku. 9 bataljoni tika raidīti uz divu rotu aizsargātām pozīcijām Mores centrā, uzbrukumus atbalstīja artilērija, aviācija un tanki. Ar prettanku palīdzību leģionāri iznīcināja 4 tankus. Pietrūkstot artilērijas šāviņu, latviešu leģionāriem nācās divas diennaktis savas pozīcijas aizstāvēt nepārtrauktās un ārkārtīgi smagās tuvcīņās.

29. septembrī divi Sarkanās armijas bataljoni sāka uzbrukumu Madlēnu-Kārtūžu rajonā. Pirmais uzbrukums tika atvairīts, taču pēc pāris stundām sarkanarmiešiem izdevās ielauzties pozīcijās. 1 bataljos ar sešu vācu triecienlielgabalu atbalstu pretuzbrukumā pārrāvumu likvidēja. Krita 150 sarkanarmiešu un viņu pulka komandieris. Nākošo dienu uzbrukumi kļuva vājāki un 30. septembrī Mores kaujas bija noslēgušās. Latviešu leģionāri savā zemē savu uzdevumu bija izpildījuši – pretinieks apstādināts.

Arī Zvejniekciema vidusskolas jaunsargi, šī gada 24. Septembrī devās uz Mores kaujas atceres pasākumu, kur apmeklēja Mores kaujas muzeju, aplūkoja tur esošo tehniku, skatījas dokumentālu filmu par Mores kaujām un devās uz ierakumiem, kur kaujas reiz notikušas. Jaunsargi piedalījās atceres pasākumā, uzklausot veterānu uzrunas un laikabiedru atziņas.

 

 

Elīna Marī Maksimova

Šī gada 15. martā uz jaunsargu nometni devās kopumā 97 jaunsargi, kuri gan nostiprināja, gan paplašināja savas zināšanas dažādās ar armiju saistītās jomās. No Zveniekciema vidusskolas 108.vienības uz šo nometni devās Laura Vina, Nauris Mikuļskis, Leons Bernhards, Elīna Marī Maksimova un Pēteris Maksimovs.

Nometne kopā norisinājās divas dienas un lielais jaunsargu skaits tika sadalīts pa mazākām nodaļām, katrā 12 līdz 13 cilvēku. Pirmajā dienā pirmās 4 nodaļas devās uz mežu, taču pārējās 4 palika uz vietas – bāzē. Uz vietas esošie jaunsargi nostiprināja savas zināšanas un prasmes ierinas mācībā, šaušanā, sakaru apmācībā un arī medicīnā, kur jaunsargi mācījās kā rīkoties dažādās dzīvību apdraudošās situācijās. Vakara gaitā norisinājās sadraudzības spēles starp jaunsargu vienībām.

Otrajā dienā, jaunsargi no iepriekšējā dienā bāzē palikušajām nodaļām, mežā tika apmācīti dažādās jomās. Kā pirmā no nodarībām bija lauka kaujas iemaņas (LKI), kur jaunsargi mācījās pareizi rīkoties situācijās, kad būtu jānokļūst tuvu pretinieku bāzei nepamanītiem, kā pareizi pārvietoties utt. Pēc LKI jaunsargi iemēģināja dažādas maskēšanās taktikas – tika krāsotas sejas, ar kociņiem un lapām, skujām tika noklātās cepures un tika izvēlēta pareiza slēpšanās vieta. Pēc pusdienu pārtraukuma jaunsargi piedalījās orientēšanās sacensībās un pēc tām – tūrismā jeb  praktisku zināšanu iegūšanā, kā arī dažādu mezglu siešanā u.c.

 

 

 

 

 

 

Elīna Marī Maksimova

Ērču sezona sākusies!

 

JAUNSARG, VAKCINĒJIES PRET ĒRČU ENCEFALĪTU

un uzzini, kādi veselības aprūpes pakalpojumi Tev pienākas bez maksas!

http://www.jic.gov.lv/lv/Aktualitates/2016/04/310320162.aspx

 

 

Kurzemes cietokšņa muzeja un kinopilsētas "Cinevilla" iepazīšana 9. aprīlī

Pavasara dienas nometne - Bābelīte

Šā gada 12. martā 106. un 108. jaunsargu vienības piedalījās pavasara dienas nometnē Rīgā pie Bābelītes ezera.

Šajā dienā jaunsargi apguva lauku kaujas iemaņas ar Airsoft un peintbola ieročiem, un piedalijās šaušanas sacensībās ar pneimatiskajiem ieročiem.
No rīta jaunsargi tika sadalīti 3 nodaļās, un dienas gaitā katra jaunsargu nodaļa izgāja cauri katrai stacijai.
Šaušanas sacensībās ļoti labus rezultātus uzrādīja arī Zvejniekciema jaunsargi. Pēteris Maksimovs izcīnīja 3. vietu vecuma grupā no 15 gadiem. Vecuma grupā līdz 15 gadiem izcēlās Emīls Kiseļevskis, kurš ieguva 1. vietu, un Mārtiņš Keišs ieguva goda rakstu par sašautu ļoti lielu blīvumu. Apsveicam ar labajiem rezultātiem.

 

 

Fotogrāfijas no dienas nometnes aplūkojamas galerijā:

http://www.zvs.lv/#!galerijas/c1l6b

 

Laura Vina

Jaunsargiem apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu atlīdzināsana

Aicina skolēnus piedalīties fotokonkursā "Laikmeta elpa manas ģimenes fotogrāfijās"

No 9. marta līdz 8. aprīlim Jaunsargu pašpārvalde sadarbībā ar Jaunsardzes un informācijas centru, Aizsardzības ministriju, Latvijas Kara muzeju un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem organizē fotokonkursu «Laikmeta elpa manas ģimenes fotogrāfijās» jauniešiem vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Konkursa mērķis ir mudināt jauniešus, gatavojoties Latvijas simtgadei, izzināt mūsu valsts vēsturi caur savu dzimtu.

 

KONKURSA NOLIKUMS 

 

Lai piedalītos fotokonkursā «Laikmeta elpa manas ģimenes fotogrāfijās», skolēniem elektroniski jāiesūta ne vairāk kā trīs savas dzimtas fotogrāfijas, kas atspoguļo mūsu valsts vēsturē svarīgus notikumus, kādu vēsturisku personu vai personu grupu.

Fotogrāfijai jāpievieno apraksts par atspoguļoto notikumu, personām un laika posmu. Vēlams iesniegt dzimtas fotogrāfijas, kas aptver dažādus laika posmus Latvijas vēsturē. 

Jaunsargu pašpārvaldes vadītājs Romāns Gagunovs, aicinot vienaudžus piedalīties konkursā, uzsver: «Laikmeta griežos Latvijas vēsture ir bijusi notikumiem bagāta. Manuprāt, ir svarīgi, lai mēs, jaunieši, zinātu mūsu valsts un pasaules vēsturi. Fotogrāfijas ir veids, kā var iemūžināt gan ikdienas mazsvarīgos momentus, gan arī vēsturei nozīmīgus notikumus. Mēs būsim tie, kuri nākotnē stāstīs par Latvijas vēsturi saviem bērniem un mazbērniem, tāpēc aicinu ikvienu skolēnu piedalīties konkursā un parādīt citiem savas ģimenes notikumus. Vispirms vēsture un patriotisms sākas ģimenē, tad novadā un visbeidzot valstī.»

Konkurss ir izsludināts Jaunsardzes un informācijas centra mājaslapā: www.jic.gov.lv un Aizsardzības ministrijas mājaslapā: www.mod.gov.lv, kā arī Jaunsardzes un Jaunsargu pašpārvaldes sociālo tīklu kontos. 

Konkursa darbu vērtēšanā ņems vērā konkursa dalībnieka ieguldītā darba apjomu, kā arī fotogrāfijas aprakstā ietverto informāciju. Konkursā tiks noskaidroti 10 interesantākie un vēsturiski precīzākie darbi. Konkursa uzvarētāji saņems pārsteiguma balvas, iespēju apmeklēt Aizsardzības ministriju un Nacionālos bruņotos spēkus, kur jaunieši varēs iepazīt karavīra ikdienu, apskatīt tehniku un bruņojumu, pārliecināties, cik svarīga un daudzpusīga ir karavīra profesija.

 

Informāciju sagatavojusi:

Vineta Žilinska
 

Pavasara 3. līmeņa Jaunsargu nometne Naukšēnos 15.-17. marts

Nometnē piedalās:

 1.  Pēteris Maksimovs

 2.  Nauris Mikuļskis

 3.  Leons Bernhards

 4.  Elīna Maksimova

 5.  Laura Vina

 

Jaunsargu pašpārvaldes avīzes pirmais numurs ir klāt!

Jaunsarg, piedalies vēlēšanās par iekļūšanu Jauniešu Saeimā!

Jau sesto gadu jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem tiek aicināti pieteikties virtuālajās vēlēšanās par iekļūšanu jauniešu saeimā.

100 jauniešiem no visas Latvijas 29. aprīlī būs iespēja diskutēt par sev svarīgiem jautājumiem, kā arī gūt priekšstatu, ko nozīmē būt deputātam. Jauniešu Saeimas darbs ir pietuvināts Latvijas parlamenta darbam - likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs.


6. Jauniešu Saeimas videoaicinājums:https://www.youtube.com/watch?v=SwhzcdB7VN0
Videosižets "Kas ir Jauniešu Saeima?":https://www.youtube.com/watch?v=59KjL6_u-WM
Jurģis: Par riteņbraukšanu un Jauniešu Saeimu:https://www.youtube.com/watch?v=H8THskWSDws

Lai kļūtu par 6. Jauniešu Saeimas deputātu, jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem piedalās virtuālajās vēlēšanās, līdz 13. martam reģistrējot savu ideju vēlēšanu platformā - mājaslapā:www.jauniesusaeima.lv, kurai šogad izstrādāts jauns dizains. Vēlēšanu kampaņa norisināsies no 2016. gada 15. februāra līdz 20. martam. Jauniešu Saeimas deputātu kandidāti ir aicināti pieteikt savas idejas kādā no četriem tematiem: izglītība un kultūra, sabiedrība un cilvēktiesības, aizsardzība un drošība, kā arī "Es un Eiropas Savienība".

Jauniešu Saeimā katrs kandidē atsevišķi, un programmas vietā ir viena ideja, kas kandidātam ir svarīga, lai to risinātu valsts līmenī. Reģistrēties dalībai projektā, kā arī balsot par jauniešu piedāvātajām idejām var portāla Draugiem.lv lietotāji, turklāt šogad pirmo reizi iesaistīties projektā - reģistrēties un balsot - var arī Facebook.com lietotāji.

Autori 100 populārākajām idejām, par kurām būs saņemts lielākais balsu skaits, šī gada 29. aprīlī tiks aicināti uz Saeimas namu, lai nepastarpināti izprastu likumdevēja darba specifiku un no Saeimas tribīnes uzrunātu vienaudžus par sabiedrībā aktuālām tēmām. Jauniešu Saeimas deputātiem būs iespēja mācīties pierādīt savas idejas pamatotību, tās ieviešanas nepieciešamību un meklēt kompromisus. No jauniešu idejām taps deklarāciju projekti, kuriem ievēlētie deputāti varēs iesniegt priekšlikumus un par noslēguma dokumentiem vienoties, debatējot Saeimā. 

Jauniešu Saeimas deputāti strādās nozaru komisijās, kuras vadīs Saeimas deputāti - komisiju priekšsēdētāji - kopā ar līdzpriekšsēdētājiem no jauniešu vidus. 6. Jauniešu Saeimas Prezidijs apstiprinās Jauniešu Saeimas sēdes darba kārtību, savukārt jauniešu parlamenta sēdes vadīs Saeimas priekšsēdētāja.

Projektu īsteno Saeima, informatīvi atbalsta sociālais tīkls Draugiem.lv, Latvijas Televīzija un Latvijas Radio.

Sekot projekta aktivitātēm iespējams arī sociālajos tīklos - draugiem.lv, Facebook, YouTube un Twitter.

 

Jaunsardzes un informācijas centrs

 

Sestdien, 6. februārī Saulkrastu vidusskolas un Zvejniekciema vidusskolas jaunsargi devās uz Zvejniekciema vidusskolu, kur notika jaunsargu nodarbības.
Dienas pirmajā pusē jaunsargi mācijās pareizi maskēties, iekurt ugunskuru, uztaisīt naktsmītni no pančo, mest nazi, kā arī spēlēja airsoftu.
Dienas otrajā pusē jaunsargi devās nelielā pārgājienā un nogāja aptuveni 10 km.
Viņi pierādīja, ka ir īsti jaunsargi par spīti laikapstākļiem, kas vakarpusē bija nelabvēlīgi.

 

Fotogrāfijas no mācību pārgājiena aplūkojamas galerijā:

http://www.zvs.lv/#!galerijas/c1l6b

 

Laura Vina

Mācību pārgājiens 6. februārī

Kā kļūt par jaunsargu?

JS_Zvejniekciems
JS_Zvejniekciems

JS_Zvejniekciems
JS_Zvejniekciems

1/1

Jaunsardzē jaunieši iestājas brīvprātīgi. Par jaunsargu var kļūt ikviens Latvijas iedzīvotājs vecumā no 10 līdz 21 gadiem.

Jaunsargam jāprot Latvijas Republikas valsts valoda. Jaunietis, kurš vēlas iestāties Jaunsardzē, iesniedz noteikta parauga iesniegumu attiecīgās skolas jaunsargu instruktoram un kļūst par jaunsargu kandidātu.

Jaunsardzē uzņem tikai ar vecāku vai aizbildņu rakstisku piekrišanu. Jaunsarga kandidātam tiek noteikts pārbaudes laiks - 3 mēneši.

Jaunsargi apgūst tādas zināšanas kā: alpīnismu, tūrismu, šaušanu ar pneimatiskajiem, airsoft un peintbola ieročiem, apgūst orientēšanās prasmes un izdzīvošanas māku mežā. Apgūst vēstures zināšanas, tiek veicināta patriotiskā audzināšana. Jaunsargi brauc ekskursijās, pārgājienos, dodas ar laivām pa upēm un daudz citu interesantu pasākumu. Pats galvenais ka tas viss jauniešiem ir bezmaksas jo tiek sponsorēts no Aizsardzības ministrijas budžeta.

                                                                                                                                                                                                                                                 

 

 

 

                                                                                                  Jaunsargu instruktors

                                                                                                                                                                                                                                          Gunārs Strazdiņš 26024753

                                                                                                                                                                                                                                    gunars.strazdins@jic.gov.lv